İLHAN ŞEŞEN

kapak03“Gel” İlhan Şeşen’in 5. Solo albümü olma özelliğini taşıyor. Sanatçı yedi yıl aradan sonra 12 yeni şarkısı ile hayranlarıyla buluşuyor. Albümdeki tüm eserlerin söz ve müzikleri kendisine ait. Ayrıca albümde daha önceki solo çalışmalarından farklı olarak gitar ağırlıklı akustik bir sound tercih edilmiş.

Sadece Kürşat Başar’ın saksafonu ve Burçin Büke’nin piyanosu eşliğinde seslendirdiği “Aşk Bitti” isimli şarkısı ise farklı bir projenin habercisi olarak albümde yer alıyor.

Geçtiğimiz yıllarda talihsiz bir şekilde aramızdan ayrılan genç ve yetenekli müzisyen Serhan Şeşen’in düzenlemesini yapmış olduğu “mış Baba” isimli şarkı ise üzerine sadece vocal eklenerek o gün yapılmış orjinal hali ile albümde yer alıyor. Vokalleri anlamlı kılan diğer bir özellik; Grup Gündoğarken üyeleri Burhan, Gökan ve İlhan Şeşen’in çocukları ile birlikte “Şeşen Ailesi” olarak Serhan’ın anısına şarkıyı seslendirilmiş olmaları.

Ailecek müzisyen olan Şeşen ailesi bu albümde ayrıca; sanatçının kızı Melis Kılman Şeşen vokallerde, oğlu Fuat Şeşen “Yeşillikler İçinde” şarkısının düzenlenmesinde, damadı Hakan Kılman ise “İnsansın” şarkısındaki tronbon soloları ile albümde yer alıyorlar.